Cudzy-Słowy

TOP 5: najlepsze zagraniczne blogi o content marketingu 

Chcesz poznać najnowsze trendy w CM, szukasz statystyk dotyczących wybranego obszaru działań w social mediach, a może potrzebujesz inspiracji do kolejnego wpisu na swoim blogu? Podpatruj mistrzów! W poniższym zestawieniu poznasz 5 najlepszych zagranicznych blogów o content marketingu. Ready? Go! 

1️⃣ Content analyzer i… jeszcze więcej ➡ https://buzzsumo.com/blog/  

Pewnie większość z Was kojarzy buzzsumo głównie z narzędziem do analizowania contentu, ale warto wspomnieć także o ich blogu! Keywords to nie wszystko. Chcesz wiedzieć, jak umiejętnie się nimi posługiwać, budując strategię content marketingową? Zerknij na cenne wskazówki zawarte w licznych artykułach blogowych buzzsumo. I nie, to nie jest kolejny firmowy blog mający jedynie zapełnić puste miejsce na stronie i podciągnąć wyniki SEO. Specjalistyczna baza wiedzy, najnowsze trendy w CM i konkretnie inspiracje do zastosowania w każdej firmie – polecam z czystym serduchem!

https://buzzsumo.com/blog/
https://buzzsumo.com/blog/

 

2️⃣Content marketing + copywriting ➡ https://www.copyblogger.com/  

Prawdziwa biblia online marketingu! Koncept działa na rynku już od 98’, a więc zanim jeszcze ktokolwiek wiedział, czym właściwie jest CM. Kiedyś jednoosobowa działalność, dziś dochodowa firma, której renomę tworzy zespół doświadczonych specjalistów – copyblogger to obowiązkowe miejsce spotkań content marketingowców z całego globu. Co tam znajdziesz? Czytelny układ treści, ogrom artykułów, zestawień, poradników i statystyk dotyczących content marketingu i ciekawe podcasty – wejdziesz raz, zostaniesz na dłużej, believe me. To najbardziej “copywriterski” z wybranych blogów, dlatego jeżeli szukasz konkretnych (i aktualnych) wskazówek, jak czarować słowem w internetach, to odwiedź koniecznie.  

https://www.copyblogger.com/blog/
https://www.copyblogger.com/blog/

 

3️⃣ Content marketing + social media ➡ https://blog.hubspot.com/marketing 

I kolejny firmowy blog, który nie jest zwykłą wydmuszką. Hubspot wypowiedział wojnę tradycyjnym sposobom sprzedaży oraz planowania strategii marketingowych i… wygląda na to, że wygrywa! Ich inbound marketing software program bije rekordy popularności, dlatego wiele osób zapomina o jeszcze jednej, zupełnie darmowej formy pomocy, jaką oferują. Hubspot blog to nie miejsce na dywagacje, prognozy czy przypuszczenia. Większość artykułów powstaje w oparciu o wyniki marketingowych eksperymentów przeprowadzanych w obrębie samej marki. Wiele tutaj o social mediach, soł ninjasstay tuned 

https://blog.hubspot.com/marketing
https://blog.hubspot.com/marketing

 

4️⃣ Content marketing + SEO ➡ https://www.searchenginejournal.com/category/content-marketing/#close

Content marketing niejedno ma imię! Był już blog skupiony wokół copywritingu, był i taki kładący nacisk na social media, teraz pora na kwestie związane z SEO. Chcesz poprawić organiczne wyniki wyszukiwania Twojej strony? Rad zasięgaj od najlepszych. Profesjonalny i niezwykle rozbudowany blog SEJ Company ze znakomitą sekcją o content marketingu to bank praktycznej wiedzy dla każdego marketingowca, który ma świadomość potęgi search engine optimization. Firma zajmująca się badaniami i edukacją w zakresie praktyk SEO oddaje do naszej dyspozycji artykuły tworzone przez specjalistów zarówno wewnętrznych, jak i niezależnych. Most read, MUST read! 

https://www.searchenginejournal.com/category/content-marketing/#close
https://www.searchenginejournal.com/category/content-marketing/#close

 

 

5️⃣ Blog marka osobista ➡ https://neilpatel.com/blog/  

Na koniec blog – marka osobista. Kim jest Neil Patel? The Wall Street Journal nazywa go czołowym internautą w sieci, Forbes twierdzi, że jest jednym z 10 najlepszych marketerów, a Entrepreneur Magazine uważa, że stworzył jedną ze 100 najlepszych firm na całym świecie. Autor bestsellerów New York Timesa i (według mnie) najlepszego bloga z branży sygnowanego nazwiskiem jednego człowieka – taka notka zobowiązuje prawda? Rzeczowo, konkretnie, chwytliwie, inspirująco. Ta strona trafi do Twoich zakładek, a może nawet zadłuży na newsletterową subskrypcję?  

https://neilpatel.com/blog/
https://neilpatel.com/blog/

Macie jakąś inną sprawdzoną stronkę? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *