Bez Kategorii,  Content Marketing,  Cudzy-Słowy

TOP 5: Najlepsze polskie blogi o content marketingu

Twórz indywidualną ścieżkę działań, korzystając z doświadczenia specjalistów! Cel? Prowadzenie skutecznej strategii content marketingowej. Środek? Wieloaspektowe podejście do tematu i ciągłe wyszukiwanie najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań. Każdy z wyselekcjonowanych przeze mnie blogów otworzy przed Tobą INNY ASPEKT dbania o skuteczny marketing treści, dzięki czemu w całości będą stanowić niezastąpione kompendium contentowej wiedzy. Let’s read!

1️⃣ Marketing przy kawie ➡ newsy ➕ wydarzenia z branży

Lubię treści ubrane w nietypową, ale spójną i przemyślaną formę. Kategoria expresso witryny Marketing przy kawie to dla mnie codzienna dawka marketingowej kofeiny. Znajdziesz tam najnowsze informacje, nowinki i wszelkie możliwe nowości z branży. KAŻDEGO DNIA na stronie pojawia się od kilku do kilkunastu wpisów nie znam drugiego tak pieczołowicie aktualizowanego serwisu. Warto też zaglądać do sekcji z wydarzeniami zbierającej najważniejsze eventy, szkolenia i konferencje z Polski i zza granicy. Chcesz zacząć dzień od inspirującej prasówki z branży? Marketing przy kawie będzie najlepszym rozwiązaniem 😉

2️⃣ Blog Artura Jabłońskiego ➡ copywriting ➕ psychologia konsumencka

Artykuły Artura Jabłońskiego cenię przede wszystkim za… ich zwięzłość. I nie chodzi tutaj rzecz jasna tylko o formę. Wprawny marketingowiec wie, jak precyzyjnie ubrać w słowa cel przekazywanych treści. Dla mnie artykuły Artura Jabłońskiego były (i nadal są) przede wszystkim niezastąpionym źródłem copywriterskich inspiracji. Konkretne rady, praktyczne przykłady, słowem wiedza, jaką musi przyswoić każdy kandydat na językowego czarodzieja w sieci. . Kolejny atut – kategoria zbierająca artykuły z zakresu psychologii i badań pod kątem zachowań konsumenckich i marketingowych. Znać zaplecze mechanizmów, które kierują nami po obu stronach marketingowej barykady – bomba! Na blogu znajdziesz także zestawienie najlepszych darmowych narzędzi nowoczesnego marketingu. Wystarczy dołączenie do listy mailingowej (bajdełej, jeszcze nikt w odpowiedzi na zapis do newslettera nie proponował mi nawiązania tak szczerej relacji – sprawdźcie sami!)

3️⃣ Blog Pawła Tkaczyka ➡ storytelling ➕ grywalizacja

Kolejny blog – marka osobista w moim zestawieniu należy do Pawła Tkaczyka. Lubię takie miejsca w sieci, które wypełnia wiedza i zaangażowanie jednej, znanej z imienia i nazwiska osoby. I nie chodzi nawet o kwestię uwierzytelnienia samego przekazu. Strona Pawła Tkaczyka jest prowadzona na wskroś wszechstronnie. Znajdziemy tutaj artykuły poruszające chyba wszystkie aspekty marketingu, jednak wprawny czytelnik szybko wyłapie te wyznaczające główne kierunki zawodowych specjalizacji samego autora. W tym wypadku są nimi grywalizacja oraz storytelling. Stosowanie mechanizmów z gier do zmiany zachowań potencjalnych klientów, tzw. „wstrzykiwanie frajdy” oraz osiąganie marketingowych celów za pomocą… snucia opowieści. Brzmi ciekawie prawda? W żadnym innym miejscu w sieci nie zdobędziesz obszerniejszej wiedzy z zakresu tych nowoczesnych nurtów marketingu, trust me! A to wszystko w otoczce językowego kunsztu jednego z najlepszych opowiadaczy w Polsce – miłej lektury ?

4️⃣ Whitepress ➡ przydatne narzędzia ➕ Content Marketing Polska Blog

Kiedyś się ich bałam. Serio. Po cóż uczyć się skomplikowanych narzędzi, kiedy większość kwestii można załatwić na własną rękę? Zosia samosia z biegiem czasu nauczyła się z nich korzystać i dziś nie żałuje. Jeżeli chcesz poznać najużyteczniejsze narzędzia w pracy content marketingowca czy copywritera, to warto zaglądać do bazy wiedzy whitepress. Poszukujesz inspiracji, zbierasz konkretne informacje do opracowania tekstu, a może chcesz efektywnie zarządzać publikacją swoich treści? Merytoryczne artykuły pomogą Ci wyselekcjonować najciekawsze programy, aplikacje i strony w wybranych obszarach CM. Czytając blog whitepress regularnie, możesz mieć pewność, że nie ominie Cię żadna narzędziowa nowinka z branży. W niezwykle rozbudowanej bazie wiedzy znajduje się także bardzo inspirująca sekcja Content Marketing Blog Polska. Recenzje książek, zasady współpracy z blogerami, cenne wskazówki dotyczące tworzenia grafik wektorowych – dla każdego coś profesjonalnego.

5️⃣ Sprawny marketing ➡ … sprawdź sam!

Blog o content marketingu? To dopiero byłoby uproszczenie!  Szkolenia, konferencje, magazyny, live’y, wywiady – strona Sprawnego Marketingu to absolutny branżowy must read, który trudno zawęzić tematycznie. Boczny panel porządkujący lawinę wpisów z poszczególnych kategorii ułatwia nawigację. Znajdziemy tam oczywiście sekcję poświęconą CM. Już na pierwszy rzut oka widać wyraźne operowanie markami osobistymi – niemal każdy artykuł zachęca do przeczytania… postacią samego autora. Sprawny marketing stawia na specjalistów z różnych dziedzin, dlatego treści content marketingowe odmieniane są tutaj niemal przez wszystkie przypadki. Stąd duża różnorodność i dzięki temu spore prawdopodobieństwo, że wśród opublikowanych artykułów znajdziesz ten, który będzie odpowiedzią na potrzebę chwili. Jednak dla mnie przeglądanie wpisów Sprawnego Marketingu stało się przyjemnym i pożytecznym nawykiem. Z nimi jest jak z tymi nieszczęsnymi czekoladkami w pudełku. Otwierasz i nie wiesz, na co trafisz, ale potrafisz ocenić, że smak każdego kolejnego artykułu zaskakuje Twoje branżowe podniebienie. Co według mnie jeszcze wyróżnia to miejsce w sieci? Zawsze aktualne ciekawostki z zakresu social media i najnowsze doniesienia od sprzedażowych królów Polski i świata (amazon, ebay).

Nie jest tak, że opisywane atuty poszczególnych blogów streszczają koncepcję całych stron. Przeciwnie. Moim celem jest wyszczególnienie tych obszarów danej witryny, które wyróżniają je na tle content marketingowej blogosfery. Niech te skrótowe zajawki zachęcą Was do sięgania po najlepsze przysmaki, ale też pełne dania wymienionych stron. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *